Telefon: +48 612238602
E-mail: info@globalnet.com.pl

RÓŻNI LUDZIE - RÓŻNE POTRZEBYRÓŻNI LUDZIE - RÓŻNE POTRZEBY


RÓŻNI LUDZIE - RÓŻNE POTRZEBY

LMS LOSGLOBOS - SYSTEM DOPASOWANY DO TWOICH POTRZEB

 

Co to jest LMS?

LMS czyli Learning Management System (System do zarządzania szkoleniami) to oprogramowanie (program) służące do zarządzania szkoleniami w firmach i instytucjach szkoleniowych.  To system wspierający pracę działów HR związaną z wszelkiego rodzaju szkoleniami. LMS poprzez zagwarantowanie ciągłego procesu szkoleń, ciągłego dostępu do szkoleń, pomaga firmom i instytucjom osiągnąć swoje cele strategiczne.  Jest to nowoczesne narzędzie, które zdominowało rynki światowe, przede wszystkim rynek amerykański. Powoduje, że niewielkim kosztem można ograniczyć wydatki na szkolenia, nie tracąc nic na jakości a zyskując dodatkowe, ciekawe i cenne funkcje. LMS to aplikacja, która służy do administrowania, dokumentowania, tworzenia, raportowania oraz dostarczania kursów i szkoleń.

Na rynku polskim nie ma wielu firm zajmujących się sprzedażą narzędzi LMS. Jest on stosunkowo mało znany i szkoleniowcy dopiero przekonują się do jego stosowania. Jedną z firm dostarczających zaawansowany LMS na polski rynek – LMS Losglobos jest  firma Globalnet sp z o.o. Tymczasem na świecie jest to narzędzie odnoszące spore sukcesy i coraz bardziej popularne, ze względu na rosnącą rolę e-learningu w sektorze szkoleń i edukacji. Szacuje się, ze rynek LMS będzie rósł około 23,17% miedzy 2017 i 2018 rokiem (www.elearningindustry.com). W kolejnych latach zauważalna będzie tendencja w kierunku cloud-based LMS – obecnie 87% użytkowników LMSu decyduje się na opcję „w chmurze”, tylko 13% użytkowników zainstalowało LMS na swoich komputerach.

LMS może być używany przez wszelkiego rodzaje instytucje od małych po duże firmy, od instytucji szkoleniowych po administrację państwową. Zgodnie z badaniem publikowanym na portalu www.elearningindustry.com sektory, które wykorzystują LMS to edukacja 21%, sektor technologiczny 12%, produkcja, 9%, sektor zdrowia 7%, doradztwo 7% i inne sektory z udziałem 2-3%. Według tego samego portalu aż 63% użytkowników jest zadowolonych z używania LMSu, gdyż LMS pozytywnie wpływa na szkolenia online oraz na efektywność tych szkoleń.

LMS służy do tworzenia i dostarczania kursów i szkoleń. Zaawansowany LMS taki jak Globalnet pozwala na tworzenie zawartości e-learningowej, czyli na tworzenie kursów i szkoleń, dostarczanie ich do odbiorców, zapisywanie się osób na kursy i szkolenia i na monitorowanie i ocenę postępów osób w nauce. Nowoczesne narzędzia LMS powinny dawać możliwość zarządzania zarówno małą jak i dużą liczbą uczniów (osób), powinny mieć otwarty dostęp lub zabezpieczony logowaniem oraz powinny być obsługiwane przez urządzenia mobilne, takie możliwości daje LMS Globalnet, który dodatkowo daje możliwość zastosowania grywalizacji (gamifikacji) w procesie nauczania, zdobywania odznak i punktów za osiągnięcia w ramach LMS i tworzenia rankingów.

Korzyści LMS to oszczędność pieniędzy  i bardziej efektywne wykorzystanie czasu swoich pracowników – nie odrywamy pracowników od pracy, nie organizujemy spotkań szkoleniowych. Jest zawsze dostępny w chmurze, nie wymaga uaktualnień ani instalowania, pomaga zwiększyć satysfakcję z uczenia się  i szkolenia. 

2016-06-15
To improve is to change. To be perfect is to change often.

Winston Churchil

Zmieniaj się razem z nami - Globalnet.