Telefon: +48 612238602
E-mail: info@globalnet.com.pl

ZAMIESZAJ W SZKOLE - BLENDED LEARNINGZAMIESZAJ W SZKOLE - BLENDED LEARNING


BLENDED LEARNING - CZYM JEST I CO DAJE TWOJEJ SZKOLE?

 

BLENDED LEARNING - forma uczenia, która łączy tradycyjne bezpośrednie spotkanie z nauczycielem z działaniami edukacyjnymi w internecie

JAKIE MOŻLIWOŚCI BLENDED LEARNING OFERUJE SZKOŁOM JĘZYKOWYM?

 

LEPSZY KONTAKT Z NAUCZYCIELEM = LEPSZE WYNIKI W NAUCE

Nauczyciel zyskuje nowy kanał do kontaktow z uczniami. Wysyła im zadanie dopasowane do ich aktualnych potrzeb i zainteresowań - jest to więc metoda nauczania zindywidualizowanego i elastycznego.

 

 

LEPSZE WYKORZYSTANIE CZASU NA ZAJĘCIACH Z LEKTOREM

Co najczęściej denerwuje uczniów w szkołąch językowych? Źle wykorzystany czas na zajęciach. Podczas zajęć kursanci chcą rozmawiać i poznawać nowe zagadnienia. Ćwiczenia gramatyczne i sprawdzanie zadań domowych można dziś zostawić platformie edukacyjnej - ona sprawdzi i poprawi błędy natychmiast, co daje najlepsze efekty. 

Nauczyciel może też dziś udostępniać online uczniom materiały, które są wstępem do kolejnych zajęć (filmik na YouTube, blog) lub uzupełnieniem ostatnich (np. plik z wymową i znaczeniami czasowników nieregularnych). 

 

RÓŻNE MATERIAŁY I METODY = LEPSZA MOTYWACJA

Korzystając z zasobów internetu lub platformy edukacyjnej, nauczyciel i uczeń zyskują źródło materiałów edukacyjnych o różnorodnej tematyce i w wielu formach. Mogą to być odsłuchy lub filmiki (YouTube), obcojęzyczne czaty i blogi. Nowoczesne platformy zachęcają do aktywności, stosując także grywalizację - system nagród i mechanizmy rywalizacji, które w połączeniu z grą wciągają uczniów do nauki.

 

OCENIANIE I DIAGNOZOWANIE

Współczesne platformy edukacyjne to narzędzie, które zdejmuje z nauczycieli obowiązek sprawdzania testów. Systemy te same sprawdzają i oceniają działania uczniów oraz generują raporty dla ucznia i nauczyciela o postępach w nauce.

Dodatkowo pozwalają uczniom w przejrzysty sposób śledzić swoją aktywność i identyfikują ich słabe i mocne strony. 

 

BLENDED LEARNING = SOCIAL LEARNING

Nauka przez internet to także nauka społeczna. Dzięki nowoczesnym technologiom uczniowie mogą udostępniać sobie materiały (np. filmiki i piosenki na Youtube) a także komentować aktywność innych (LIKE - Facebook). Co więcej są w ciągłym kontakcie ze sobą.

Jak wskazują niedawne badania to właśnie w sieci uczniowie najczęściej rozmawiają o szkole i zadaniu domowym - niech zaczną tam rozmawiać i o Twojej szkole i kursie....

 

ZAMIESZAJ W EDUKACJI - ZBLENDUJ SWOJĄ SZKOŁĘ I DOŚWIADCZENIE Z NOWOCZESNĄ DYDAKTYKĄ

2016-01-05
To improve is to change. To be perfect is to change often.

Winston Churchil

Zmieniaj się razem z nami - Globalnet.